Profilový list jednotky Dolní Dobrouč

oblast
východ Čech (Pardubický kraj, Kralovéhradecký kraj a Liberecký kraj)
oblast východ Čech
Pardubický kraj
Název JSDH
Dolní Dobrouč
Evidenční číslo jednotky
534108
Kategorie JSDH
JPO II
Ulice, část obce
Dolní Dobrouč 214
Číslo popisné / orientační
291
Obec
Dolní Dobrouč
PSČ
56102
IČO obce
00278742
Zřizovatel
Obec Dolní Dobrouč
Odpovědný zástupce
Jakub Novák
Webové stránky
www.hasicidobrouc.cz
Kontaktní e-mail
Telefon
Ilustrační fotografie JSDH
 
Zásah – nejdůležitější a pro jednotku klíčový zásah v daném období
Stručný popis zásahu
Dne 15.3 2016 v 10:37 byl naší jednotce vyhlášen poplach. Jednotka byla vyslána operačním střediskem k záchraně osoby a poskytnutí první pomoci zavalené osobě v Dolní Dobrouči. Jednotka k události vyjela za pět minut od vyhlášení poplachu s technikou TA1 Fiat Scudo v počtu 1+2 a s TA2 Iveco Barribi v počtu 1+1. Během jízdy k zásahu byla jednotka informována operačním střediskem, že se jedná o záchranu zavalené osoby a poskytnutí předlékařské pomoci s využitím defibrilátoru (AED).
Podrobný popis zásahu, doplnění
Jednotka dojela na místo události 7 minut od ohlášení záchrany osoby operačním střediskem s vozidlem TA1 Fiat Scudo a o chvíli později s TA2 Iveco Barribi. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o osobu uvízlou pod dvoukolovým vozíkem s naloženým palivovým dřevem. Velitel zásahu požádal operační středisko o vyslání jeřábu a rozhodl o složení dřeva z vozíku, což bylo nejrychlejší řešení vyproštění osoby z pod vozíku. Po složení dřeva byl vozík členy jednotky nadzvednut a osoba vytažena. Po vytažení osoby jednotka spolupracovala se zdravotnickou záchrannou službou na zajištění základních životních funkcí postižené osoby. Bohužel po provedeném vyšetření lékař konstatoval, že zranění osoby jsou neslučitelná se životem. Jelikož se jednalo o občana naši obce bylo pro nás samozřejmostí informovat blízké příbuzné. Po dohodě s Policii ČR jsme informovali manželku a syna. Zásah byl nejen fyzicky velmi náročný, jelikož bylo nutné co nejrychleji složit palivové dřevo a vyprostit osobu, ale byl náročný i po psychické stránce, jelikož se jednalo nejen o naše spoluobčany, ale i podporovatele hasičů.
Současně s námi zasahovalo HZS Ústí nad Orlicí, ZZS Ústí nad Orlicí, vrtulník LZS z Hradce Králové a Policie ČR. I přes rychlý a profesionální zásah naší jednotky se nám nepodařilo zachránit život našeho spoluobčana. Z tohoto důvodu byl zásah velice frustrující.
Fotografie 1 ze zásahu
 
Fotografie 2 ze zásahu
 
Fotografie 3 ze zásahu
 
Počet výjezdů / počet poplachů
Počet poplachů
41
Počet výjezdů
39
Preventivní činnost a propagace práce složek ve vztahu k veřejnosti
1. příklad
Ukázka činnosti a techniky pro mateřskou školu a základní školu v Dolní Dobrouči s výkladem pro děti o prevenci předcházení požárů. Ukázka techniky na dětském táboře Českého červeného kříže, na Pochodu přes kopce a dolíky pro KČT Dolní Dobrouč.
2. příklad
Prezentace nové cisterny pro občany obce a širokou veřejnost, pro sousední a spřátelené jednotky sboru dobrovolných hasičů, pro zastupitelstvo obce a pro představitele Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, SH ČMS a Pardubického kraje.
3. příklad
Výročí spřátelených sborů dobrovolných hasičů – Bouzov.
Počet a odborná způsobilost členů jednotky
Počet členů jednotky
32
Počet velitel jednotky + velitel družstva
4
Počet strojníků
6
Počet členů s obsluhou motorové pily
15
Počet nositelů dýchací techniky
19
Počet členů se základy zdravotních znalostí, kurz zdravovědy
6
Využíváte ZÁKAZNICKÉ KARTY, díky které můžete využívat zvýhodněných cen služeb České pošty?
ANO
Udělení souhlasu
Zřizovatel jednotky souhlasí s její účastí v anketě.
  • Uděluji souhlas