ANKETA DOBROVOLNÍ HASIČI ROKU 2019 ZAČALA. FINALISTÉ ZÍSKAJÍ SKLENĚNOU HELMU A PENÍZE NA HASIČSKÉ VYBAVENÍ

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé ČR, které přihlásí své zásahy a činnost do letošního 9. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, mohou společně s oceněním za jejich práci získat novou hasičskou techniku nebo vybavení spojené s hasičskou činností. Přihlásit se mohou v termínu od 10. dubna 2019 až do 10. července 2019 prostřednictvím elektronického formuláře na internetových stránkách www.adhr.cz. Jednotlivé přihlášky vyhodnotí odborná komise. Na finalisty čeká prestižní ocenění – skleněná zásahová helma, věcné dary a finanční prostředky na nákup nového hasičského vybavení. Během uplynulých ročníků bylo dobrovolným hasičům za jejich profesionálně provedené zásahy a preventivní činnost díky partnerům ankety poskytnuto téměř 17 milionů korun.

Od dubna do srpna pořadatelé Ankety dobrovolní hasiči roku 2019 navštíví přes 50 akcí dobrovolných hasičů po celé České republice. Na těchto roadshow se bude možné na stánku Ankety seznámit s podrobnými informacemi celého průběhu ocenění a prohlédnout si některé z věcných cen. Seznam míst je dostupný na stránkách ankety www.adhr.cz, kde již nyní lze požádat o návštěvu zástupců Ankety na konkrétní plánované akci.Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v listopadu za přítomnosti kamer České televize.

 

Po celou dobu udělování mimořádného ocenění hasičům je jeho generálním partnerem společnost GridServices, člen innogy, která dobrovolným hasičům dodává potřebnou pomoc a energii v podobě finančního příspěvku na novou zásahovou techniku. „Při zajišťování spolehlivých dodávek plynu se naši montéři potkávají i s jednotkami dobrovolných hasičů. Vzájemně spolupracujeme například při obnovách dodávek, u kterých je jejich pomoc neocenitelná. Jsme rádi, že můžeme dobrovolným hasičům prostřednictvím Ankety vyjádřit svůj respekt k jejich každodenní obětavé práci,“ uvedl Pavel Káčer, jednatel společnosti GridServices a člen odborné poroty.

 

Spolupráci s dobrovolnými hasiči si pochvaluje i Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty, který zmínil: Hasiči jsou naším hlavním partnerem při zajištění bezpečnosti přepravy zemního plynu. My jsme již sedmým rokem hlavním partnerem Ankety. Jejím prostřednictvím můžeme hasičům vyjádřit poděkování za práci a přínos nejen našemu podnikání, ale i celé společnosti.“

 

Hlavními partnery Ankety dobrovolní hasiči roku 2019 jsou společnosti NET4GAS, Lesy ČR, Nadace ČEZ, Ford Motor Company a společnost DCom. Partnerskou strukturu pak doplňují společnosti Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, GINA, E.ON Česká republika, BRNOCAR, Techsport, Teleskopické stožáry, Rescop a Víno Prokeš.

 

Vedle dobrovolných hasičů si naše poděkování zaslouží také partneři Ankety. Zejména díky nim již podeváté budeme moci ocenit 15 nejprofesionálněji provedených zásahů jednotek obcí a 15 příkladných a motivačních akcí sborů či hasičských sborů dobrovolných hasičů,“ zdůraznil brig. gen. Mgr. Bc. Slavomír Bell, MSc., náměstek generálního ředitele HZS ČR a místopředseda odborné poroty. V té přihlášené zásahy a činnosti dobrovolných hasičských sborů posoudí také další členové z řad zástupců profesionálních hasičů, dále zástupci tří sdružení dobrovolných hasičů a dva zástupci partnerů ankety.

 

Jiří Bezděk

prezident spolku

 

Svatý Florián-Dobrovolní hasiči roku, z. s.

E: prezident@sf-dhr.cz

M: 606 644 732

——————————————————————————————————————–

Posláním ankety Dobrovolní hasiči roku je propagovat celospolečenský přínos dobrovolných hasičů široké veřejnosti prostřednictvím již provedených zásahů a preventivní činnosti. Během uplynulých osmi let Ankety Dobrovolní hasiči roku bylo uděleno 206 ocenění doprovázené dary finančními a věcnými dary ve výši 17 milionů korun. Hlavním symbolem ocenění, které získávají finalisté na prvních místech, je již několik ročníků skleněná zásahová helma skutečné velikosti, která je dílem českých sklářů.

Tisková zpráva ke stažení

,