Profilový list jednotky Brandýsek

oblast
střed – sever Čech (Středočeský kraj, Ústecký kraj a Hlavní město Praha)
oblast střed – sever Čech
Středočeský kraj
Název JSDH
Brandýsek
Evidenční číslo jednotky
213105
Kategorie JSDH
JPO III
Ulice, část obce
Slánská
Číslo popisné / orientační
336
Obec
Brandýsek
PSČ
27341
IČO obce
62978756
Zřizovatel
Obec Brandýsek
Odpovědný zástupce
Roman Ondráček
Webové stránky
www.hasici.brandysek.cz www.facebook.com/JsdhBrandysek
Kontaktní e-mail
Telefon
Ilustrační fotografie JSDH
 
Zásah – nejdůležitější a pro jednotku klíčový zásah v daném období
Stručný popis zásahu
Ve dnech 4. a 5.8.2015 naše jednotka zasahovala u požáru pole a lesa u obce Olešná, okr. Rakovník. Jednalo se o velmi náročný zásah z důvodu nedostatku vody a vysokých teplot. Během zásahu proběhla oprava CAS 32 Tatra 138. Při tomto zásahu se na místě vystřídalo 12 z tehdejších 15 členů naší jednotky a veškerá technika, kterou naše jednotka disponuje.
Zásahu se zúčastnili: Beran, Klíma, Korecký, Levák, Měkota, Obst, Ondráček, Pešička, Slapničková, Šmejkal, Tůmová, Veselý.
Podrobný popis zásahu, doplnění
První družstvo vyjelo CAS 32 Tatra 138 v počtu 1+ 4 na požár pole a lesa k obci Olešná.Po příjezdu na místo zásahu proběhlo nahlášení u štábu VZ.Po domluvě s VZ bylo družstvo vysláno do hasebního úseku č. 4.Zde byla doplněna CAS JSDH Praha-Kunratice.Následně družstvo zřídilo útočné vedení 3xC a začalo hasební práce, dále střídalo ostatní zasahující hasiče na útočných proudech.V 10:00 vyjelo druhé družstvo CAS 25 Škoda 706 RTHP a OA Volkswagen Golf jako posilová jednotka.Po příjezdu na místo zásahu bylo druhé družstvo vysláno do hasebního úseku č. 2.Bylo vytvořeno dopravní vedení 1xB s rozdělovačem a dva útočné proudy 2xC.Byla vyhledávána skrytá ohniska požáru a pomocí dvou proudů vody C naše jednotka tyto ohniska prolévala.Ve 12:30 se první družstvo vrátilo OA na zpět na základnu z důvodu dalšího střídání sil.Druhé družstvo se přesunulo k CAS 32 Tatra 138, kde opět vyhledávalo skrytá ohniska a prolévala je.Po důkladném prolití a domluvě s velitelem úseku č.2 naše jednotka doplňovala vodu do CAS JSDH Rynholec.V 17:00 na místo zásahu přijelo třetí družstvo OA.Po domluvě s VZ druhé družstvo odjelo CAS 25 v 18:45 zpět na základnu.Třetí družstvo se přesunulo k CAS 32 pomocí nataženého útočného vedení vyhledávalo skrytá ohniska požáru a prolévala je.Dále doplňovala vodu do CAS JSDH Rynholec.Po setmění naše jednotka osvětlovala místo zásahu pomocí osvětlovacího stožáru a elektrocentrály.Po domluvě s velitelem úseku a VZ naše jednotka doplnila PHM a vrátila se zpět na základnu.
Fotografie 1 ze zásahu
 
Fotografie 2 ze zásahu
 
Fotografie 3 ze zásahu
 
Počet výjezdů / počet poplachů
Počet poplachů
52
Počet výjezdů
45
Preventivní činnost a propagace práce složek ve vztahu k veřejnosti
1. příklad
POŽÁRNÍ ASISTENCE – naše jednotka provádí pravidelně požární asistence při akcích pořádaných obcí Brandýsek. Ale i při ohňostrojích v našem okolí (v soutěžním období jsme měli 14 požárních asistencí).
2. příklad
UKÁZKY TECHNIKY A VYBAVENÍ – naše jednotka seznamuje děti z okolních mateřských a základních škol s naší technikou a vybavením. A prohlubuje jejich znalosti v oblasti PO.
3. příklad
PROPAGAČNÍ ČINNOST – na našich webových stránkách a facebooku (www.hasici.brandysek.cz, www.facebook.com/JsdhBrandysek) pravidelně informujeme občany nejen z naší obce o naší činnosti. Pravidelně přispíváme článkem do obecního zpravodaje.
Počet a odborná způsobilost členů jednotky
Počet členů jednotky
18
Počet velitel jednotky + velitel družstva
3
Počet strojníků
8
Počet členů s obsluhou motorové pily
9
Počet nositelů dýchací techniky
10
Počet členů se základy zdravotních znalostí, kurz zdravovědy
18
Využíváte ZÁKAZNICKÉ KARTY, díky které můžete využívat zvýhodněných cen služeb České pošty?
ANO
Udělení souhlasu
Zřizovatel jednotky souhlasí s její účastí v anketě.
  • Uděluji souhlas