Profilový list jednotky Lomnice nad Lužnicí

oblast
  jih – západ Čech (Jihočeský kraj, Plzeňský kraj a Karlovarský kraj)
oblast jih – západ Čech
  Jihočeský kraj
Název JSDH
  JSDH města Lomnice nad Lužnicí
Evidenční číslo jednotky
  313214
Kategorie JSDH
  JPO III
Ulice, část obce
  Kostelní
Číslo popisné / orientační
  69
Obec
  Lomnice nad Lužnicí
PSČ
  37816
IČO obce
  00247022
Zřizovatel
  Město Lomnice nad Lužnicí
Odpovědný zástupce
  Michal Čáp
Kontaktní e-mail
 
Ilustrační fotografie JSDH
   
Zásah – nejdůležitější a pro jednotku klíčový zásah v daném období
Stručný popis zásahu
  Dne 30.6.2016 ve 20:19 začala houkat siréna. Rychle jsme se sešli, oblékli a vyrazili ke Smržovu na Dvořiště. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár chaty v plném rozsahu. Jednotka vytvořila tři proudy C z CAS-32 T815. Při příjezdu došlo k proražení zadní pneumatiky na tatře. Chatu jsme uhasili. Termokamerou jsme kontrolovali teploty chaty. Poté jsme opravili kolo a vyrazili zpět na základnu. Na zíkladnu jsme dorazili v 00:27.
Podrobný popis zásahu, doplnění
  Dne 30. 6. 2016 ve 20:19 začala houkat siréna. Všichni co jsme mohli, jsme se rychle sešli na hasičárně. Oblékli jsme se a po vyrozumění s operačním vyrazili ke Smržovu na Dvořiště. Cesta byla velmi úzká a plná pařezů. Bylo velmi těžké se tam dostat. Při příjezdu k hořící chatě jsme najeli na pařez. Prasklo nám kolo. Na místě běžel hned velitel obhlédnout rozsah ohně a ostatní nebezpečí. Vytvořili jsme dopravní vedení třemi proudy C a rozdělovačem z Tatry CAS 32 a lokalizovali oheň. Po zjištění od majitele, že v chatě se nachází dvě propanbutanové lahve, velitel rozhodl o nasazení jednoho proudu C k ochlazování. Po ochlazení byly lahve vyneseny ven. Na místo přijeli i ostatní jednotky včetně profesionálních hasičů z Třeboně s termokamerou. Požár chaty byl velice rozsáhlý, oheň zasáhl celý objekt. Po částečném uhašení se mohl velitel dostat do spodní části chaty, kde nalezl tři psy, kteří nejevili známky života. Podlaha půdy byla částečně prohořelá a hrozilo propadnutí, proto jsme rozřezali zadní štít, abychom se dostali vodou dovnitř. Zalila se i půda. Termokamerou se zkontrolovali teploty celé chaty. Vše bylo v optimálním stavu. My se tedy vrhli do výměny kola na tatře. Naštěstí jsou mezi námi tak zdatní hasiči, že i přes špatné podmínky kolo vyměnili. Před odjezdem jsme znova ještě zkontrolovali požářiště. Po rozkazu velitele zásahu jsme vše uklidili a vyrazili domů na základny, kde nás čekal veliký úklid. Na základnu jsme se vrátili krátce před půl 1 ráno.
Fotografie 1 ze zásahu
   
Fotografie 2 ze zásahu
   
Fotografie 3 ze zásahu
   
Počet výjezdů / počet poplachů
Počet poplachů
  32
Počet výjezdů
  32
Preventivní činnost a propagace práce složek ve vztahu k veřejnosti
1. příklad
  Každý rok navštěvujeme místní mateřskou školu, kde dětem ukazujeme a povídáme o hasičské technice. Děti si zkoušely hasičské přilby a zastříkali si z hadice.
2. příklad
  Na Dětský den se konali na místní louce různé hry pro děti. Hrála hudba a i my jsme dorazili. Ukazovali jsme veškerou techniku včetně člunů. A děti měli možnost sednout si do hasičského auta, popřípadě zastříkat si z hadice.
3. příklad
  U nás jsme pro všechny. Tudíž k nám může příjít kdokoliv a my mu ukážeme co máme na hasičárně. Letos k nám přišla ze základní školy třída z vyššího stupně a školní družina. Ukázali jsme jim základnu, auta, veškerou techniku apod.
Počet a odborná způsobilost členů jednotky
Počet členů jednotky
  21
Počet velitel jednotky + velitel družstva
  3
Počet strojníků
  5
Počet členů s obsluhou motorové pily
  5
Počet nositelů dýchací techniky
  9
Počet členů se základy zdravotních znalostí, kurz zdravovědy
  1
Využíváte ZÁKAZNICKÉ KARTY, díky které můžete využívat zvýhodněných cen služeb České pošty?
  NE
Udělení souhlasu
Zřizovatel jednotky souhlasí s její účastí v anketě.
 
  • Uděluji souhlas