Profilový list sboru Brno – Slatina

Oblast
  jih Moravy (Jihomoravský kraj a kraj Vysočina)
Kraj – oblast jih Moravy
  Jihomoravský kraj
Název SDH
  SDH Brno – Slatina
Ulice, část obce
  Tuřanka, Brno-Slatina
Číslo popisné / orientační
  1283/7
Obec
  Brno-Slatina
PSČ
  62700
IČO organizace
  70899631
Odpovědný zástupce
  Starosta SDH – Vladimír Dočkal
Webové stránky:
  http://www.jsdhslatina.cz/
Kontaktní e-mail
 
Telefon
 
Ilustrační fotografie SDH
 
Akce – aktivita SDH nebo HS v daném hodnoceném období
Název akce
  Den s hasiči
Podrobný popis akce, doplnění
  V neděli 15.5. jsme na Přemyslově náměstí ve Slatině pořádali pro veřejnost již 4.ročník „Den s hasiči“.Děti si měly možnost zasoutěžit na sedmi připravených stanovištích např.:rozhazovaly hadice, zachraňovaly rybičky z „ropné havárie“,hasily „oheň“.Kromě soutěžních stanovišť,zde byl pro děti připraven doprovodný program.Náš sbor přistavil hasičské auto a historickou stříkačku DS-7 z roku 1928.Dále si všichni mohli,prohlédnou přistavený autobus Vězeňské služby ČR. Kolem 14 hodiny Vězeňská služba ukázala práci psovoda a jeho čtyřnohého pomocníka.Po celou dobu byl k dispozici i stánek Rádia Kiss Hády na kterým malovaly dětem zdarma na obličej.Soutěžících dětí bylo 250,což je zase nárůst oproti loňskému roku.Každý odvážlivec si odnášel odměny,kterými byly např.:hasičské skládač ky, omalovánky, vstupenky 1+1 do Šiklandu a Bruna, hračky a sladkosti. Další odměnou byly lístky na lanovou jízdu a skákací hrad, který náš sbor zajistil pro děti zdarma.Na konci celé akce jsme si nově připravili losování o pěkné ceny.Celkem jsme se sponzory připravili 12 balíčků. Soutěžící mohli vyhrát např.: poukaz pro 4osoby do zábavného areálu Šiklův mlýn v hodnotě 2.000,-Kč, vstupenku pro jedno dítě do Bruna, poukaz do restaurace Na Mlatech v hodnotě 300,-Kč, poukazy do Dětské herny a kavárny Topolino.Další ceny byli třeba hrníčky, reflexní prvky, nafouknuté balónky, plyšáci, pexesa, pastelky a další pěkné ceny. Celou akci nám pomáhali zorganizovat rodiče našich mladých hasičů a členové našeho sboru.
Fotografie 1 z akce
   
Fotografie 2 z akce
   
Fotografie 3 z akce
   
Soutěžní činnost za dané soutěžní období
Popis soutěžní činnosti
  V našem sboru máme 3 družstva mladších žáků, 2 družsva starších žáků, 1 družstvo dorostu, 1 družstvo mužů a 1 družstvo žen. Naše sportovní družstva se zúčastnují soutěží v Brně a okolí. Mladí hasiči se zúčastnili v této sezóně již 8 soutěží. Družstva mužů a žen se zúčastnili 6 soutěží. Náš sbor také prezentuje člen Tomáš Máca na soutěžích TFA. Zatím se zúčastnil šesti závodů a z toho se umístil 3x na 1.místě a jednou na 3.místě.
1. nejcennější úspěch v soutěžích
  Na domácí soutěži mladší žáci 2.místo a starší žáci 1. a 2. místo.
2. nejcennější úspěch v soutěžích
  Nové družstvo dorostenců na jejich první soutěži se umístili 2.místě.
3. nejcennější úspěch v soutěžích
  Ve HŘE PLAMEN obsadili starší žáci 3.místo
Počet členů
Celkový počet členů
  82
Počet žen
  10
Počet dětí do 15 let
  38
Počet mládeže od 15 do 18 let
  7
Počet obyvatel obce
  10000
Popis dalších významných akcí organizovaných sborem
Propagace dobrovolnické práce v oblasti PO a další činnost
  SDH každý rok pořádá dovednostní soutěž „Měděný pulec“. Jedná se o plnění jednotlivých disciplín s využitím hasičských znalostí, soutěž se dostala do oblíbenosti ve sborech a v roce 2016 se zůčastnilo 31 družtev. V létě pořádáme soutěž v požárním útoku „O putovní pohár starosty městské části“.Dále pořádáme víkendové tréninky pro děti,zakončené požárním útokem kterého se zúčastní rodiče a porovnají tak své časy s dětmi.O prázdninách probíhá soustředění MH. Na podzim s dětmi máme spaní na hasičce.
Popis dalších akcí sboru
  Slatinští hasiči se také aktivně účastní mnoha akcí pořádaných buď městskou částí, či jinými místními organizacemi. Za zmínku stojí například každoroční postavení vánočního stromu na Přemyslově náměstí, požární asistence při pálení čarodějnic, či spolupráce s Domem dětí a mládeže Fantazie při tradičním pálení vánočních stromků. Dále se naši členové podílejí na přípravě koncertů v rámci Slatinského kulturního léta pořádaného každoročně městskou částí Brno – Slatina nebo stavění vánočních stánků.
Využíváte ZÁKAZNICKÉ KARTY, díky které můžete využívat zvýhodněných cen služeb České pošty?
  ANO
Udělení souhlasu
Potvrzení seznámení s pravidly ankety Dobrovolní hasiči roku 2016 a udělení souhlasu
 
  • Uděluji souhlas