Profilový list sboru Voleč

oblast
východ Čech (Pardubický kraj, Královéhradecký kraj a Liberecký kraj)
oblast východ Čech
Pardubický kraj
Název SDH
SDH VOLEČ
Ulice, část obce
Voleč
Číslo popisné / orientační
72
Obec
Lázně Bohdaneč
PSČ
53341
IČO organizace
64244903
Odpovědný zástupce
Petr Mrštík
Webové stránky:
www.sdhvolec.tode.cz
Kontaktní e-mail
Telefon
Ilustrační fotografie SDH
 
Akce – aktivita SDH nebo HS v daném hodnoceném období
Název akce
Oslavy 130. výročí sboru
Podrobný popis akce, doplnění
V sobotu 5. září proběhla na hřišti v obci Voleč na Pardubicku velká oslava výročí 130 let od založení volečských hasičů, která se konala pod záštitou náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka, který se slavnosti osobně zúčastnil. Přítomna byla i místopředsedkyně senátu ČR Miluše Horská, senátor Petr Šilar a za skupinu ČEZ Šárka Beránková.
Pro více než pět set účastníků akce byl nachystán bohatý kulturní, sportovní i poučný program, během dne zahrála Přeloučská dechovka Vladimíra Kosiny a o večerní zábavu se postarala skupina Orfeus.
Po slavnostním zahájení a předání dopravního vozidla s přívěsem, byla odstartována soutěž „O pohár SDH Voleč“ v klasickém požárním útoku. Soutěže se zúčastnilo 19 družstev mužů, 7 družstev žen v kategorii PS 12 a 5 družstev mužů, 3 družstva žen v kategorii PS 8. První kolo probíhalo běžným způsobem. Ve druhém kole byly jednotlivé posty v požárním útoku losovány. V kategorii PS 12 zvítězili volečští muži a družstvo žen z Malých Výklek. Kategorii PS 8 také dominovali muži z Volče a kategorii žen ovládly ženy z Bukoviny u Čisté.
V přestávkách soutěže byly k vidění ukázky historické techniky, vystoupení hasičské přípravky, ve které hasiči pracují s dětmi od tří let věku, a mladších žáků z Volče. Pro děti byly nachystány různé soutěže a hry, malování na obličej, velmi vytížený byl i skákací hrad.
Odpoledne došlo též na akční ukázku hasičských zásahů, kdy při simulované dopravní nehodě dvou vozidel došlo ke zranění osob a následně požáru.
Fotografie 1 z akce
Fotografie 2 z akce
 
Fotografie 3 z akce
 
Soutěžní činnost za dané soutěžní období
Popis soutěžní činnosti
Soutěžní družstvo mužů i žen se účastní soutěží hlavně v okresu Pardubice. Několikrát za rok se poměří při závodech ve spřátelených sborech v Branné u Třeboně a Višňové.
V klasické požárním útoku se umísťují na předních místech. V požárním sportu jsou výsledky o něco horší.
1. nejcennější úspěch v soutěžích
Vítězství v domáci soutěži, obhajoba putovního poháru,ale hlavně účast na všech soutěžích bez zraněn
Počet členů
Celkový počet členů
52
Počet žen
8
Počet dětí do 15 let
17
Počet mládeže od 15 do 18 let
3
Počet obyvatel obce
347
Popis dalších významných akcí organizovaných sborem
Propagace dobrovolnické práce v oblasti PO a další činnost
Hasiči dlouhodobě pracuje malými hasiči a snaží se vychovat mladé hasiče, kteří poměřují své dovednosti v okresní i celorepublikové působnosti.
Hasiči jsou na vesnicí vždy u každé větší společenské události – pořádají ples, dětský karneval, v roce 2016 spolupořádali volečskou pouť.
Každoročně první sobotu v září pořádáme soutěž v klasickém požárním útoku, při které je hodně doprovodného programu a na své si přijdou téměř všichni.
Popis dalších akcí sboru
Akcí je hodně a jsou velké i malé. Jejich výčet by byl dlouhý a možná nudný. Krátce dělají vždy co je potřeba ku prospěchu všech spoluobčanů či návštěvníků obce.
Využíváte ZÁKAZNICKÉ KARTY, díky které můžete využívat zvýhodněných cen služeb České pošty?
NE
Udělení souhlasu
Potvrzení seznámení s pravidly ankety Dobrovolní hasiči roku 2016 a udělení souhlasu
  • Uděluji souhlas