O pohár starosty SDH Úherce

V neděli 31. července 2016 jsme se účastnili soutěže v požárním útoku O pohár starosty SDH Úherce, okres Plzeň-sever. Po příjezdu na místo silně pršelo, takže soutěž byla posunuta o 15 minut. Po té se počasí umoudřilo i na chvilku vykouklo sluníčko. Soutěž byla 10. v řadě pod Západočeskou ligou. Nejprve běželi muži, kde vyhrály s časem 16:76s Únětice. Po té běžely ženy, kde se stala i menší nehoda, kdy nejprve na mokré trávě uklouzla „rozdělovačka“ a došlo k drobnějšímu poranění samotným rozdělovačem, jelikož si tohoto pádu nevšimly „proudařky“ a utíkaly dále. Zranění bylo na štěstí drobné, takže se v soutěži pokračovalo dále. V ženské kategorii vyhrály Chválenice s časem 16:96s. Nakonec soutěže se rozpršelo a désť nás provázel celou cestu zpět až do Brna.