Patroni

Patroni ankety Dobrovolní hasiči roku

Ilona Csáková

ilona-csakova

Narodila se 1.10.1970 v Chebu a vystudovala Střední pedagogickou školu v Mostě. V druhé polovině 80.let zahájila svoji vysněnou kariéru zpěvačky v kapele Laura a její tygři, se kterou natočila tři řadová alba a absolvovala koncertní šňůru po Evropě. Poté se dala na sólovou dráhu. Vydala osm sólových desek ( Kosmopolis, Amsterdam, Pink, Modrý sen, Blízká i vzdálená, Tyrkys, Kruhy mé touhy, Ilona Csáková), jedno „Best of“ album 22x Ilona a reedici s názvem Noc kouzelná/To nejlepší. Na cenách Gramy získala cenu Objev roku za rok 1993 a cenu v kategorii Střední proud za rok 1996. V anketě Český slavík se třikrát stala stříbrnou a jednou bronzovou slavicí. Je držitelkou zlaté desky za album Pink, zlaté a platinové desky v ČR a zlaté, platinové a dvojplatinové desky v SR za album Modrý sen a zlaté desky v ČR a SR za album Blízká i vzdálená. V roce 1998 se stala nejprodávanější českou zpěvačkou a vydala se na turné Ilona“99.
Přijala i nabídky muzikálových autorů. Účinkovala v muzikálech Hair/Vlasy, Kleopatra, Tři mušketýři, Golem a Kat Mydlář. Za zmínku stojí i role v projektu oratorium Mistr Jan Hus.

Oficiální stránky http://www.csakova.cz/

 

Petr Rychlý

Narodil se narodil 9. srpna 1965 v Praze. V deseti letech začal hrát amatérsky divadlo v dětském divadelním souboru Jana Jílka, který vedla paní Dagmara Jandová – Víchová. Později přešel do ochotnického souboru Jirásek. Vystudoval střední ekonomickou školu v Karlových Varech. Po maturitě v roce 1984 nastupuje jako elév do městského divadla v Mostě. Herec, moderátor, bavič, dabér a člen Divadla na Vinohradech, známý z účinkování především TV Nova (seriály, moderování zábavných programů). Má v repertoáru mnoho zajímavých divadelních rolí, které mu přinesly ocenění i pozitivní ohlasy u kritiky, prosadil se jako bavič a moderátor televizních programů televize Nova, například Rychlý prachy, televizní Silvestr, Natočto. V současné době jej můžete vidět v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě a v pořadu Rady ptáka Loskutáka.

Oficiální stránky http://www.petrrychly.cz

 

Ondřej Vetchý

ondrej-vetchyNarodil se 16. května 1962 v Jihlavě, kde studoval na základní škole. Po absolutoriu Státní konzervatoře v Praze v roce 1984 hrál tři sezóny v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v letech 1987 – 1989 v Divadle E. F. Buriana v Praze. V Činoherním klubu hrál poprvé v roce 1987, členem ansámblu je od roku 1989.
K oceněním jeho herecké práce patří Malé zlaté slunce na Filmovém festivalu mladých v Trutnově a nominace na evropskou filmovou cenu Felix za roli Dana ve filmu Miloše Zábranského Dům pro dva (1988), kde v příběhu o dvou rozdílných bratrech ztělesnil dalšího z lehkomyslných vagabundů, spoléhajících se na svou roztomilou drzost a image upovídaného svůdce. Za svůj strhující výkon vzbudil pozornost nejenom u diváků a kritiků, ale také u filmových a televizních režisérů. K dalším ocenění patří čtyři nominace na Českého lva (Bajnyš Zisovič ve filmu Golet v údolí, hrobař Brož ve filmu Kolja, Kvidův otec ve filmu Báječná léta pod psa, František Sláma ve filmu Tmavomodrý svět), nominace na televizní Cenu Elsa za roli novináře Kadlece v seriálu Místo nahoře, cena Týtý za rok 2010. V roce 2013 získal Českého lva a Cenu české filmové kritiky za vedlejší roli ve filmu Okresní přebor – poslední zápas Pepika Hnátka.

Oficiální stránky http://www.cinoherniklub.cz/index.php/umelci/ondrej-vetchy.html