Generální partner Ankety věnoval HZS ČR 130 tisíc speciálních nanofiltrů

  • Hasičský záchranný sbor ČR si převzal 130 000 speciálních nanofiltrů, které vyvinula Technická univerzita v Liberci
  • Ochranné filtry poputují do všech regionů ČR a pomůžou chránit hasiče v první linii před šířením virového onemocnění COVID-19

Praha, 21. dubna 2020 – Zástupci společnosti GasNet, největšího distributora zemního plynu v České republice, dnes za asistence Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu, na Pražském hradě, předali vedení Hasičského záchranného sboru ČR dar v podobě 130 000 kusů nanofiltrů určených do textilních roušek. Jedná se o speciální ochranou pomůcku, která zajistí hasičům vysoký stupeň ochrany při zásazích v rizikovém prostředí. „S hasiči dlouhodobě spolupracujeme a velice si vážíme jejich nasazení obzvlášť v této mimořádné době. Jsou v první linii v boji proti novému typu koronaviru,“ říká Pavel Káčer, Chief Operating Officer skupiny GasNet, a dodává: „Naší absolutní prioritou zejména v tomto nelehkém období jsou i nadále spolehlivé a bezpečné dodávky zemního plynu českým domácnostem a firmám. Jako odpovědná firma chceme ale také pomáhat. Jsme proto velice rádi, že můžeme přispět k ochraně zdraví hasičů, na jejichž pomoc se spoléhají miliony lidí v celé zemi.“

Vedení HZS ČR plánuje v následujících dnech vybavit těmito speciálními nanofiltry HZS krajů ve všech regionech ČR. „Podpora ze strany společnosti GasNet pro nás hraje důležitou roli. Díky jejich pomoci budeme schopni rozdat našim příslušníkům a zaměstnancům další efektivní osobní ochranný prostředek. A to v poměrně krátkém čase a bez zatížení státního rozpočtu, což je především v dnešní situaci také velmi důležité,“ říká brigádní generál Slavomír Bell, náměstek generálního ředitele HZS ČR pro ekonomiku. „Je to pro nás důležitá forma podpory, které si velice vážíme,“ dodává.

Rozhodnutí o formě podpory vzešlo po společné dohodě GasNetu a vedení Hasičského záchranného sboru České republiky. Náklady na pořízení 130 000 kusů nanofiltrů dosáhly částky 1,3 milionů korun. Speciální nanofiltry vznikly ve spolupráci společností Elmarco, s. r. o., a Drylock Technologies, s. r. o. Na vývoji se podílela i Technická univerzita v Libereci (TUL). „Filtr z nanomateriálu stačí vložit do látkové roušky s kapsou. Filtr dokáže zachytit kolem 90 procent všech částic s průměrem odpovídajícím velikosti virové částice,“ říká profesor Josef Šedlbauer, vedoucí katedry chemie TUL. „Pokud rouška dobře přiléhá k obličeji, může nahradit i respirátor. Těch je stále velký nedostatek,“ vysvětluje prof. Šedlbauer.

Společnost GasNet se dlouhodobě profiluje jako jeden z největších partnerů profesionálních i dobrovolných hasičů v České republice. Už 10 let je také generálním partnerem Ankety Dobrovolní hasiči roku. Dobré vztahy s hasiči jsou postaveny na mnohaleté vzájemné spolupráci a na sdílených hodnotách – spolehlivosti, bezpečnosti a profesionalitě. 

Kontakt pro média:

Aleš Gregorovič

tiskový mluvčí

ales.gregorovic@gasnet.cz

m: 731 609 742 

O společnosti GasNet

GasNet je provozovatel největší plynárenské distribuční soustavy v České republice. Zajišťuje spolehlivé a bezpečné dodávky zemního plynu pro více než 2,3 miliónu zákazníků. GasNet má v tuzemsku zhruba 85% podíl na distribuci zemního plynu a spravuje 65 tisíc kilometrů plynovodů ve všech regionech České republiky kromě Prahy a Jihočeského kraje. Stoprocentním vlastníkem společnosti GasNet je konsorcium investorů vedené společností Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA), do nějž patří British Columbia Investment Management Corporation (BCI) a Allianz Capital Partners zastupující pojišťovací společnosti skupiny Allianz.

https://www.gasnet.cz/cs/archiv-novinek-2020-gasnet-podporil-hasice-nakupem-ochrannych-nanofiltru/ 

,