NOMINACE 11. ROČNÍKU ANKETY DOBROVOLNÍ HASIČI ROKU

POMOC PŘI POŽÁRECH, DOPRAVNÍCH NEHODÁCH NEBO PO TORNÁDU NA HODONÍNSKU, TO JSOU ZÁSAHY NOMINOVANÝCH JEDNOTEK A SBORŮ V RÁMCI LETOŠNÍHO 11. ROČNÍKU ANKETY DOBROVOLNÍ HASIČI ROKU

Desetičlenná odborná porota včera rozhodla o ocenění 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky, za profesionální provedení zásahu, jako je hašení požárů domů, pomoc při dopravních nehodách, při likvidaci následků tornáda nebo za preventivní a výchovnou činnost. Ocenění jejich práce proběhlo v rámci jubilejního 11. ročníku Ankety Dobrovolní Hasiči Roku. Na řadu tak přichází veřejnost, která svým hlasování rozhodne o výsledném pořadí všech oceněných. Finalisté na prvních třech místech k ocenění díky partnerům Ankety obdrží finanční a věcné dary v celkové hodnotě přesahující 2,4 miliony korun. Hlasovat můžete až do 20.10.2021.

Hlavním cílem Ankety Dobrovolní Hasiči Roku je najít, ocenit a finančně i věcně podpořit dobrovolnickou činnost hasičů i v těch nejmenších obcích a současně veřejnosti ukázat důležitost jejich zapojení mezi složky integrovaného záchranného systému a nepostradatelnost při poskytování odborné a rychlé pomoci v případě ohrožení a nouze.Dnes jsme nominovali 50 jednotek a sborů dobrovolných hasičů, které budou oceněni při slavnostním vyhlášení 16. listopadu, ale poděkování za jejich práci patří všem. Děkuji také všem partnerům, kteří dobrovolné hasiče prostřednictvím ankety podporují. “, zdůraznil náměstek generálního ředitele HZS ČR a místopředseda Odborné poroty, brig. gen. Mgr. Slavomír Bel, MSc.

Včera se desetičlenná Odborná porota, složená se zástupců profesionálních i dobrovolných hasičů a zástupců partnerů Ankety, sešla a ze 120 přihlášek ocenila 50, které na základě stanovených kritérií získaly nejvíce hlasů. „Jsme hrdí na to, že můžeme už 11 let stát po boku hasičů a podporovat jejich činnost. Sdílíme s nimi společné hodnoty jako bezpečnost a spolehlivost a jejich práce si velmi vážíme. Při pročítání přihlášek si vždy uvědomím, jak široký celospolečenský význam dobrovolní hasiči plní a jsem rád, že jim můžeme prostřednictvím Ankety vyjádřit svůj respekt a poděkování“, uvedl Pavel Káčer, provozní ředitel společnosti GasNet a člen Odborné poroty.

Oceňování dobrovolných hasičů probíhá pod záštitou Ministra vnitra Jana Hamáčka, Ministryně financí JUDr. Aleny Schillerové, Ph.D., Ministra zemědělství Ing. Miroslava Tomana, CSc. Finanční dary a záchranářskou techniku v celkové hodnotě přesahující 2 400 000 Kč obdrží oceňovaní finalisté na prvních třech místech díky partnerům Ankety, kterými jsou: společnosti GasNet, generální partner, hlavní partneři, společnosti Net4Gas, Lesy ČR, Skupina ČEZ, Ford Motor Company a společnost DCom. Partnerskou strukturu rozšiřují společnosti Česká pošta, ČEPS, EG.D, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky, Medsol, Požární bezpečnost, Patrol, Techsport, Vinařství Prokeš, Teleskopické stožáry, Rescop a MP Buď Fit.

„Rozmanitost posuzovaných zásahů a činností byla široká. Hlavními motivy příběhů byly také požáry, dopravní nehody i pomoc po tornádu na Hodonínsku, která nám připomněla, že síla živlů je nezkrotná a každá dobrovolná pomoc k nezaplacení. Přesto, že v rámci ankety můžeme zviditelnit a vyzdvihnout jen malou část práce dobrovolných hasičů, vyjadřujeme skrze ní naše uznání a podporu všem“, řekl Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty.

Hlasovat lze dvěma způsoby. Prostřednictvím hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz, nebo zasláním hlasovací SMS. Podrobnosti k hlasování jsou uvedeny na stránkách Ankety.

Samotné slavnostní vyhlášení je plánováno na 16. listopadu 2021 a bude uzpůsobeno aktuálním podmínkám preventivních opatření.

Jiří Bezděk

prezident spolku

TZ_ADHR_2021_10092021

Fotogalerie

,