POŘADÍ VÍTĚZŮ ANKETY DOBROVOLNÍ HASIČI ROKU 2015 MÁ JIŽ V RUKOU VEŘEJNOST

ADHR-tiskova-konference-4-9-2015-vyhlaseni-finalistu-slovo-odborne-poroty

Brno, 4. září 2015: Odborná porota V. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku vybrala 25 jednotek a 25 sborů České republiky. Výsledné pořadí určí veřejnost svým hlasováním, které začíná dnes ve 12 hod. Hlasování je možné dvěma způsoby. Pomocí hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz nebo zasláním hlasovací SMS. Vyhlášení výsledků proběhne za přítomnosti televizních kamer dne 9. prosince 2015 v brněnské Laser Show Hall.

Odborná porota, složená zejména ze zástupců profesionálních a dobrovolných hasičů, celý měsíc studovala přihlášené zásahy jednotek a posuzovala jejich profesionalitu a připravenost. Včera vybrala 5 z každé oblasti (sever Moravy, jih Moravy, východ Čech, střed-sever Čech a jih-západ Čech), kteří postupují do finále. Ani hodnocení činnosti sborů dobrovolných hasičů nebylo v tropických dnech lehkým úkolem. I v této kategorii porota vybrala 5 sborů v každé oblasti, které se budou ucházet o 1 250 000 Kč, profesionální radiostanice Hytera a zásahové tablety GINA.

Vybrat ze všech přihlášených pouze 25 finalistů v obou kategoriích je díky vysoké úrovni provedených zásahů a činností přihlášených jednotek a sborů velmi těžkým úkolem. I tentokrát došlo na několik „rozstřelů“ doprovázených velkou diskuzí členů Odborné poroty, při které rozhodovaly detaily samotných akcí. S výsledkem hlasování jsem spokojen, neboť všichni nominovaní si postup do finále skutečně zaslouží,“

řekl Pavel Káčer, jednatel a CEO RWE Distribuční služby a člen Odborné poroty.

Také díky Hlavním partnerům Ankety, kterými jsou společnosti NET4GAS, Lesy České republiky a ČEPS, i Partnerům: České poště, Nadaci ČEZ, DComu, Gina Software, ZPMV, Brnocaru, Agrofertu a Bison Sportswear, si finalisté budou moci pořídit nové moderní hasičské vybavení, které potřebují pro včasné a zdárné provedení zásahů a podpořit jejich další dobrovolnou činnost.

Vážíme si dobrovolných hasičů, kteří jsou i naším významným partnerem při zajištění bezpečnosti přepravy zemního plynu v ČR, a jsme rádi, že se jejich práci dostává díky Anketě zasloužená propagace a zviditelnění,“

řekl Radek Benčík, jednatel a COO společnosti NET4GAS.

Do hlasování se může každý zapojit velmi snadno. Hlasující v rámci veřejného hlasování přidělí svůj hlas jedné jednotce i jednomu sboru, a to v každé z pěti soutěžních oblastí. Každý hlasující může tedy udělit maximálně 5 hlasů jednotkám a 5 hlasů sborům prostřednictvím hlasovacího formuláře, který je umístěn na webu ankety www.adhr.cz, případně zasláním SMS. Přesný postup hlasování je popsán na stránkách ankety. Hlasování bude ukončeno 4. listopadu 2015 ve 12:00.

Stejně jako v loňském roce si na své přijdou také hlasující. Při slavnostním vyhlášení bude vylosován jeden z hlasujících, který hlasoval prostřednictvím webového formuláře, a jeden z hlasujících formou SMS. Oba výherci obdrží poukaz od partnera ankety Vítkovice Tours na týdenní pobyt pro dvě osoby s polopenzí v Chorvatsku na Makarské riviéře.

Přílohou tiskové zprávy je seznam finalistů letošního ročníku pro veřejné hlasování.

 

Jiří Bezděk

prezident spolku

Svatý Florián – Dobrovolní hasiči roku, z. s.

Zubatého 1

614 00 Brno

 

Video záznam tiskové konference

Kategorie: Jednotka sboru dobrovolných hasičů

sever Moravy OL Kostelec na Hané jih Moravy JM Drnholec
ZL Poličná JM Adamov
ZL Jablůnka VYS Sněžné
OL Brodek u Prostějova JM Drnovice
MS Bílovec VYS Nové Veselí
 
východ Čech KH Olešnice v Orlických horách střed-sever Čech UST Košťany
KH Horní Maršov ST Kněžmost
PA Dolní Dobrouč ST Lysá nad Labem
PA Skuteč ST Březové Hory
PA Jevíčko ST Velké Zboží
 
jih-západ Čech KK Chodov
KK Ostrov
PL Chotěšov
KK Žlutice
PL Nepomuk

Kategorie: Sbor dobrovolných hasičů

sever Moravy OL Velký Újezd jih Moravy JM Hrušky
MS Klimkovice VYS Košetice
MS Nošovice JM Jabloňany
OL Senice na Hané VYS Bezděčín
ZL Karlovice VYS Velké Meziříčí
 
východ Čech KH Nepolisy střed-sever Čech ST Senohraby
KH Malé Svatoňovice UST Háj u Duchcova
LI Příšovice UST Vědomice
PA Jevíčko ST Kněžmost
PA Chrudim ST Přestavlky u Čerčan
 
jih-západ Čech Střelské Hoštice
PL Zvíkovec
Borovany
PL Nepomuk
KK Plesná

Tisková zpráva ke stažení zde

 

Fotogalerie

 

Napsali o tiskové konferenci

http://www.rwe.cz/o-rwe/tiskove-zpravy-6596/

http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi/poradi-vitezu-ankety-dobrovolni-hasici-roku-2015-ma-v-rukou-verejnost-161888

http://www.pozary.cz/clanek/121431-poradi-vitezu-ankety-dobrovolni-hasici-roku-2015-ma-v-rukou-verejnost-odborna-porota-vybrala-25-jednotek-a-25-sboru/

http://www.hyt.cz/dobrovolni-hasici-znovu-ziskaji-radiostanice-hytera/

,