PŘIHLAŠOVÁNÍ


Přihlašování do ankety Dobrovolní hasiči roku 2020

V pátek 29. května 2020 bylo zahájeno přihlašování do ankety Dobrovolní hasiči roku. Začal tak jubilejní 10. ročník této ankety, jejíž cílem je ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. Mimořádnost letošního ročníku bude dána nejen jeho kulatým výročím, ale zejména událostmi z uplynulého období, které přineslo řadu mimořádných skutků a aktivit dobrovolných hasičů. Ty se podle očekávání promítnou i do přihlašovaných příběhů sborů a jednotek. Finalisté získají finanční a věcné dary na podporu jejich činnosti a nákup nového hasičského vybavení. Své přihlášky mohou zástupci jednotek a sborů dobrovolných hasičů zasílat až do 25. července.

Anketa je, stejně jako v předchozích letech, rozdělena do dvou kategorií. První je určena jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí, u kterých se posuzuje zejména profesionalita, s jakou byl přihlášený zásah proveden. Druhá kategorie je určena sborům dobrovolných hasičů nebo hasičským sborům, u kterých se oceňuje například preventivní činnost. Rozhodným obdobím obou kategorií je časový úsek od 1. 7. 2019 do 30. 6. 2020.

Přihlašovací formulář jednotky

Přihlašovací formulář sboru

Na finalisty ankety čeká prestižní ocenění – skleněná zásahová helma, věcné dary a finanční prostředky na nákup nového hasičského vybavení, které potřebují ke své další činnosti, které poskytli partneři ankety.