PŘIHLAŠOVÁNÍ


Přihlašování do ankety Dobrovolní hasiči roku 2024

Jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé České republiky se od 24. května od 11:00 hod. mohou hlásit do letošního, už 14. ročníku udílení ocenění Dobrovolní hasiči roku. Partneři Ankety, ale i široká veřejnost tak pravidelně vyjadřují poděkování za dobrovolnou, obětavou a současně profesionální činnost jednotek, sborů a hasičských sborů. Přihlašování zásahů, preventivní a výchovné činnosti s obdobím 1.7.2023 až 30.6.2024 může přihlásit každá jednotka nebo sbor z České republiky nejpozději do 21.7.2024. Z nich pak odborná porota vybere 50 finalistů, kteří v listopadu obdrží ocenění „Dobrovolní hasiči roku 2024“. Pro finalisty na prvních třech místech opět pořadatelé a partneři Ankety připravili finanční a věcné ceny, které jim pomohou k pořízení nové hasičské techniky a vybavení.

Anketa je, stejně jako v předchozích letech, rozdělena do dvou kategorií. První je určena jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí, u kterých se posuzuje zejména profesionalita, s jakou byl přihlášený zásah proveden. Druhá kategorie je určena sborům dobrovolných hasičů nebo hasičským sborům, u kterých se oceňuje například preventivní činnost. Rozhodným obdobím obou kategorií je časový úsek od 1. 7. 2023 do 30. 6. 2024.

Přihlašovací formulář jednotky

Přihlašovací formulář sboru

Na finalisty ankety čeká prestižní ocenění – skleněná zásahová helma, věcné dary a finanční prostředky na nákup nového hasičského vybavení, které potřebují ke své další činnosti, které poskytli partneři ankety.