Začíná anketa Dobrovolní hasiči roku 2018. Ocení nejlepší zásahy a činnost sborů dobrovolných hasičů

Od pátku 6. dubna 2018 až do 15. července 2018 mohou jednotky a sbory dobrovolných hasičů z celé ČR přihlašovat své zásahy a činnost do ankety Dobrovolní hasiči roku, jejíž osmý ročník právě začal. Jednotlivé přihlášky posoudí a ohodnotí odborná komise. Na finalisty ankety čeká prestižní ocenění – skleněná zásahová helma, věcné dary a finanční prostředky na nákup nového hasičského vybavení, které potřebují ke své další činnosti. Pro 30 vybraných jednotek SDH jsou připraveny ceny v souhrnné výši 2,4 mil. korun, které poskytli partneři ankety.

adhr-tk-6-4-2018-31

V rámci letošního ročníku ankety poskytuje potřebnou energii společnost GridServices, člen innogy, která je již poosmé generálním partnerem ocenění. „Našimontéři při svých činnostech, zejména při obnovování dodávek plynu, spolupracují s jednotkami dobrovolných hasičů. Často se jedná o neocenitelnou pomoc a jsme skutečně rádi, že můžeme být partnerem ankety a vyjádřit tak svůj respekt k jejich každodenní obětavé práci,“ řekl zástupce generálního partnera ankety Pavel Káčer, jednatel společnosti GridServices a člen odborné poroty.

Spolupráci s dobrovolnými hasiči si pochvaluje i Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty, který zmínil: Hasiči jsou našimi významnými partnery při zajištění bezpečnosti přepravy zemního plynu. V naší podpoře, kterou zároveň vyjadřujeme své uznání a poděkování za jejich práci a nasazení, proto přirozeně pokračujeme i letos. A to, mimo jiné, již jubilejním pátým rokem jako hlavní partner Ankety„.

Hlavními partnery ankety Dobrovolní hasiči roku 2018 jsou společnosti Net4Gas, Lesy ČR, ČEZ, Česká pošta, Ford Motor Company, Andreas Stihl, DCom a společnost ČEPS. Partnerskou strukturu pak doplňují společnosti GINA, Brnocar, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra a Techsport.„Vedle dobrovolných hasičů si naše poděkování zaslouží také partneři ankety. Zejména díky nim již po osmé budeme moci ocenit 15 nejprofesionálněji provedených zásahů jednotek obcí a 15 příkladných a motivačních akcí sborů či hasičských sborů dobrovolných hasičů,“ zdůraznil generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba, jenž je současně předsedou odborné poroty. V té přihlášené zásahy a činnosti dobrovolných hasičských sborů posoudí také místopředseda poroty – brig. gen. Mgr. Bc. Slavomír Bell, MSc., náměstek generálního ředitele HZS ČR, a další členové z řad zástupců profesionálních hasičů, dále zástupci tří sdružení dobrovolných hasičů a dva zástupci partnerů ankety.

Od dubna do srpna pořadatelé navštíví přes 50 akcí dobrovolných hasičů po celé České republice. Na těchto akcích „Roadshow s Českým Impulsem“ se bude možné na stánku Ankety seznámit s podrobnými informacemi celého průběhu ocenění a prohlédnout si některé z věcných cen. Seznam míst je dostupný na webových stránkách ankety www.adhr.cz Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v listopadu za přítomnosti kamer České televize.

 

Jiří Bezděk

prezident

 

 

Posláním ankety Dobrovolní hasiči roku je propagovat celospolečenský přínos dobrovolných hasičů široké veřejnosti prostřednictvím již provedených zásahů a preventivní činnosti. Během uplynulých sedmi let Ankety Dobrovolní hasiči roku bylo uděleno 186 ocenění doprovázené dary finančními a věcnými dary ve výši 14,5 milionů korun. Hlavním symbolem ocenění, které získávají finalisté na prvních místech, je již několik ročníků skleněná zásahová helma skutečné velikosti, která je dílem českých sklářů.

 

,