ZNÁME 25 NEJLEPŠÍCH JEDNOTEK A 25 SBORŮ DOBROVOLNÝCH HASIČŮ ROKU 2017. O POŘADÍ ROZHODNOU HLASY VEŘEJNOSTI

Praha 15. září 2017: Dvacet pět jednotek a dvacet pět sborů dobrovolných hasičů ze všech koutů České republiky postoupilo do závěrečného finále VII. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku, které začíná dnešním dnem. Finalisty vybrala odborná porota složená ze zástupců profesionálních i dobrovolných hasičů a zástupců partnerů ankety. Finalisté jsou oceňovány titulem Dobrovolní hasiči roku 2017 za profesionálně provedené zásahy v případě jednotek SDHO a v případě sborů nebo hasičských sborů za preventivní a výchovné akce. Výsledné pořadí finalistů vzejde z veřejného hlasování, které potrvá až do 31. října. Mezi vítěze bude opět rozděleno 1 750 000 Kč a hasičská technika v hodnotě 600 000 Kč.

adhr-praha-tiskova-konference-09-15-2017--11

Odborná porota se musela během jednoho měsíce podrobně seznámit s obsahem 145 došlých přihlášek sborů a jednotek., Včera na svém jednání nominovala 25 jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky, kteří postupují do finále. Celkem tak připadá 5 jednotek a 5 sborů na každou z pěti oblastí, do kterých je Česká republika rovnoměrně rozdělena (sever Moravy, jih Moravy, východ Čech, střed-sever Čech a jih-západ Čech).

 „Účast v anketě Dobrovolní hasiči roku neznamená pro hasiče jen možnost získání finanční a věcné podpory jejich činnosti. Mnohem významnější je morální ocenění jejich práce před širokou veřejností. Věřím, že je to pro všechny finalisty i ostatní sbory dobrou motivací pro další práci a pro přihlášení v následujících ročnících ankety,“ sdělil předseda poroty a generální ředitel HZS ČR, genmjr. Ing. Drahoslav Ryba a dále dodává „Přál bych si, aby nikdo pomoc profesionálních nebo dobrovolných hasičů nepotřeboval. Pokud však naši pomoc potřebovat bude, my budeme připraveni a nablízku.“

VII. ročník ankety je u příležitosti 45. výročí hry Plamen mimořádně rozšířen o třetí kategorii, která je určena kolektivům mladých hasičů. Porota proto současně vybrala 5 nejzajímavějších projektů mladých kolektivů, Mladí hasiči budou rovněž oceněni na závěrečném slavnostním večeru.

Vybrat ze všech přihlášených pouze 25 finalistů v každé kategorii je díky vysoké úrovni provedených zásahů a činností přihlášených jednotek a sborů velmi těžkým úkolem. Není tajemstvím, že při bodování dochází k několika rozstřelům, doprovázených širokou diskuzí členů odborné poroty. Pak skutečně rozhodují detaily samotných akcí. S výsledkem hlasování jsem spokojen a všichni nominovaní si postup do finále skutečně zaslouží,“ popsal své pocity Pavel Káčer, člen poroty a jednatel generálního partnera GridServices.

Díky partnerům ankety a jejich dlouhodobé podpoře dobrovolných hasičů obdrží finalisté finanční prostředky v celkové výši 1 750 000 Kč a záchranářskou techniku v hodnotě 600 000 Kč. Generálním partnerem je GridServices. Hlavními partnery Ankety jsou společnosti NET4GAS, Lesy České republiky, Česká pošta, ČEZ, STIHL, FORD MOTOR a DCom. Partnery jsou ČEPS, Gina Software, ZPMV a Brnocar. Partnerem třetí kategorie je Hasičská vzájemná pojišťovna. Finanční prostředky jsou věcně vázány na pořízení hasičského vybavení a zařízení spojené s posláním dobrovolných hasičů. Finalisté z předchozích ročníků si za obdržené ceny pořídili vedle požárních hadic, proudnic nebo čerpadel pro čerpání zatopených prostor například nová automatická vrata, okna hasičské zbrojnice nebo nové uniformy.

Odborná porota má nelehký úkol za sebou. Při hodnocení přihlášek, ve kterých jsou často popisovány velmi tragické události, vždy velice oceňuji práci hasičů a jejich všudypřítomnost. Nyní je výsledné pořadí finalistů v rukou veřejnosti a s napětím budeme očekávat, které zásahy a činnosti ji nejvíce osloví a kterým dá své hlasy. I když by si je zasloužily všechny,“ řekl Radek Benčík, člen poroty a jednatel společnosti NET4GAS.

Hlasovat lze dvěma způsoby. Buď prostřednictvím hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz, anebo zasláním hlasovací SMS. Do hlasování se může zapojit široká veřejnost, nejen hasičská obec. Každý hlasující může hlasovat oběma způsoby a přidělit svůj hlas jedné jednotce i jednomu sboru, a to v každé z pěti soutěžních oblastí. Hlasující může tedy udělit maximálně 5 hlasů jednotkám a 5 hlasů sborům prostřednictvím hlasovacího formuláře, a jeden hlase jednotce a jeden hlas sboru zasláním SMS. Přesný postup hlasování je popsán na stránkách ankety.

Výsledky ankety budou slavnostně vyhlášeny v sobotu 25. listopadu 2017. Slavnostní vyhlášení budou moci všichni hasiči sledovat prostřednictvím on-line stream přenosu. Usilujeme o to, aby si na své přišli i televizní diváci České televize, pro které ve spolupráci s režisérem Romanem Petrenkem připravujeme zábavný pořad, jenž bude záznamem slavnostního večera.

Přílohou tiskové zprávy je seznam finalistů letošního ročníku pro veřejné hlasování.

 

Jiří Bezděk

prezident spolku

 

Svatý Florián – Dobrovolní hasiči roku, z. s.

Zubatého 1

614 00 Brno

 

 

Kategorie: Jednotka sboru dobrovolných hasičů

 

sever Moravy OLM Bělkovice-Lašťany jih Moravy JMK Dubňany
MSK Kopřivnice VYS Sněžné
OLM Němčice nad Hanou JMK Strážnice
MSK Petrovice – Závada VYS Košetice
MSK Studénka JMK Velké Opatovice
 
východ Čech PAK Dolní Dobrouč střed-sever Čech SČK Broumy
KHK Horní Maršov SČK Březové Hory – Příbram
PAK Jevíčko SČK Kněžmost
LIK Pertoltice ÚSK Kryry
PAK Polička SČK Ovčáry
 
jih-západ Čech KVK Dolní Žandov      
KVK Horní Slavkov      
PLK Kralovice      
PLK Zbiroh      
KVK Žlutice      

 

 

Kategorie: Sbor dobrovolných hasičů

 

sever Moravy MSK Doubrava jih Moravy JMK Brno-Slatina
OLK Dub nad Moravou JMK Hrušovany u Brna
ZLK Karlovice JMK Senetářov
MSK Nová Ves JMK Žabčice
MSK Vendryně VYS Ždírec nad Doubravou
 
východ Čech PAK Březiny střed-sever Čech SČK Kvasejovice
LIK Kunratice SČK Malé Přílepy
PAK Morašice ÚSK Mikulov
KHK Slatina nad Zdobnicí SČK Tehovec
KHK Vysoká nad Labem SČK Višňová u Příbrami
 
jih-západ Čech JČK Hamr      
PLK Nepomuk      
KVK Ostrov      
JČK Pražák      
JČK Střelské Hoštice      

 

Tisková zpráva ke stažení zde

Fotogalerie

 

Napsali o nás

http://www.hzscr.cz/clanek/web-informacni-servis-zpravodajstvi-2017-zari-pozvanka-na-tiskovou-konferenci-ankety-dobrovolni-hasici-roku-2017.aspx

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-krimi/494032/v-ankete-dobrovolny-hasic-lze-hlasovat-pro-sbory-i-jednotky.html

https://www.dh.cz/index.php/aktuality/416-vybirejte-dobrovolne-hasice-roku-2017

https://www.pozary.cz/clanek/172374-anketa-dobrovolni-hasici-roku-zna-vybranych-25-jednotek-a-25-sboru-pro-rok-2017-bylo-spusteno-verejne-hlasovani/

http://boleslavsky.denik.cz/z-regionu/pomohou-kliknuti-priznivcu-zlepsit-vybaveni-dobrovolnych-hasicu-20170915.html

http://www.firetv.cz/tk-k-vii-rocniku-ankety-dobrovolni-hasici-roku-2017/

,