POROTA ROZHODLA, POŘADÍ URČÍ VEŘEJNOST

Tisková konference, Brno, 5.9.2014

Tisková-konference-ADHR-5-zari-finaliste-ankety

Hlasování ve 4. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku začíná už 8. září 2014. Odborná porota vybrala z téměř 200 nominovaných 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z pěti soutěžních oblastí. Nyní je řada na veřejnosti, která svým hlasováním určí výsledné pořadí. Hlasování, které potrvá do 30. října 2014, je možné dvěma způsoby. A to pomocí hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz nebo zasláním hlasovací SMS. Vyhlášení výsledků ankety bude možné sledovat v listopadu v programu České televize. Současně se bude také hlasovat v doprovodné fotosoutěži HASIČI OBJEKTIVEM 2014, do které autoři přihlásili 81 fotografií.

Celkem 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky má nyní velkou šanci ucházet se o ceny ankety Dobrovolní hasiči roku 2014, kterými jsou kromě 1 250 000 korun také 30 radiostanic HYTERA a 5 zásahových tabletů pro výjezdová vozidla.

„Navýšení finančních prostředků o více než dvojnásobek oproti předchozímu roku, poskytnutí profesionálních radiostanic a zásahových tabletů, televizní vysílání slavnostního vyhlášení výsledků ankety, to vše se nám podařilo získat díky výborné spolupráci s našimi partnery – RWE, NET4GAS, Česká pošta, Lesy České republiky, ČEPS a další, kterých si velice vážíme,“ řekl brig. gen. Ing. Miloš Svoboda, předseda odborné poroty.

„Dobrovolní hasiči jsou pro nás přirozenými partnery. Vyplývá to z podstaty našeho podnikání, které je založeno na bezpečných a spolehlivých dodávkách energie. Smysluplnost činnosti dobrovolných hasičů je však nezpochybnitelná i z pohledu nejširší veřejnosti. Proto věřím, že lidé nebudou k soutěži lhostejní a zapojí se do hlasování. Pro RWE jako generálního partnera bude ctí předat ocenění vítězům,“ řekl Jan Valenta, jednatel a CEO RWE Distribuční služby.

Do soutěže se v letošním roce přihlásily jednotky a sbory ze všech krajů České republiky, kromě Prahy. Důvodem může být nižší počet dobrovolných hasičů, protože je zde více profesionálních jednotek než v jiných městech, nebo skutečnost, že díky hrozícím povodním se zde nekonala plánovaná informační krajská roadshow.

„Fakt, že jsou Lesy ČR hlavním partnerem akce Dobrovolní hasiči roku 2014, považujeme za smysluplné a logické rozhodnutí. Práce ať již profesionálních či dobrovolných hasičů si velmi vážíme. V mnoha kritických a těžkých chvílích jsou totiž pro každého správce lesa právě hasiči těmi největšími pomocníky. Hasiči nám hodně pomáhají i v preventivní činnosti. Účastní se například našich osvětově populárních akcí pro děti a širokou veřejnost, kde se ve spolupráci s hasiči snažíme účastníky vzdělávat i v oblasti prevence vzniku lesních požárů,“ říká generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.

Hlasující v rámci veřejného hlasování přidělí svůj hlas jedné jednotce i jednomu sboru, a to v každé z pěti soutěžních oblastí. Každý hlasující může tedy udělit maximálně 5 hlasů jednotkám a 5 hlasů sborům prostřednictvím hlasovacího formuláře i zasláním SMS. Přesný postup hlasování je popsán na stránkách ankety www.adhr.cz. Poprvé v letošním roce bude při slavnostním vyhlášení vylosován jeden hlasujících pomocí webového formuláře a jeden hlasující pomocí SMS, kteří obdrží poukaz od partnera ankety Vítkovice Tours na týdenní pobyt pro dvě osoby s polopenzí v Chorvatsku na Makarské riviéře. Aktualitou v letošním ročníku je spolupráce s Českou televizí, v rámci kterého připravujeme záznam slavnostního vyhlášení výsledků ankety Dobrovolní hasiči roku 2014 pro televizní diváky. Moderátorem pořadu bude český herec Ondřej Vetchý.

 

SEZNAM FINALISTŮ

JEDNOTKY SBORŮ DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCÍ

jih Moravy

  • Hostěrádky-Rešov, Žarošice, Ivanovice na Hané, Golčův Jeníkov, Herálec

sever Moravy

  • Mohelnice, Kostelec na Hané, Vítkov, Pražmo-Morávka, Tlumačov

východ Čech

  • Deštné v Orlických Horách, Špindlerův Mlýn, Višňová, Hlinsko, Dolní Dobrouč

střed-sever Čech

  • Senohraby, Lysá nad Labem, Starý Kolín, Úvaly, Mukařov

jih-západ Čech

  • Oloví, Kraslice, Zbiroh, Vstiš, Zvíkovec

 

SBORY DOBROVOLNÝCH HASIČŮ OBCÍ

jih Moravy

  • Žabčice, Drnovice (okres Vyškov), Bořitov, Stará Říše, Velké Meziříčí

sever Moravy

  • Frenštát pod Radhoštěm, Doubrava, Klimkovice, Karlovice, Količín

východ Čech

  • Bystré v Orlických Horách, Miletín, Vesec, Březiny, Široký Důl

střed-sever Čech

  • Hlásná Třebáň, Přestavlky u Čerčan, Lhenice, Tuhaň, Unčín

jih-západ Čech

  • Stráž nad Nežárkou, Pila, Teplá, Chotěšov, Klatovy

 

Jiří Bezděk

prezident spolku Svatý Florián – Dobrovolní hasiči roku, z. s.

Zubatého 1, 614 00 Brno

Fotogalerie

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10324452510-udalosti-v-regionech-plus-brno/314281381950905-udalosti-v-regionech-plus/titulky#t=4m38s

http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi/brno-stred/dobrovolni-hasici-hledaji-nejlepsi-sbory-jednotky-hlasovani-zacina-v

http://www.pozary.cz/clanek/82315-porota-rozhodla-o-finalistech-ankety-dobrovolni-hasici-roku-2014-zacalo-hlasovani-verejnosti/

http://www.firebrno.cz/anketa-dobrovolni-hasici-roku-ma-sve-finalisty

Tisková zpráva ADHR 05-09-2014 ke stažení zde